Φορουμ Γ Εθνικης

Αποχωρηση Παπαδακη

Πήγαινε κάτω

Αποχωρηση Παπαδακη

Δημοσίευση από Admin Την / Το Πεμ Απρ 09, 2009 10:36 pm

Την απόφαση του να αποχωρήσει από την Χερσόνησο το προσεχές καλοκαίρι αποκάλυψε ο ισχυρός άνδρας των "ερυθρολεύκων" Κώστας Παπαδάκης, μιλώντας στον Athletic Radio 104,2. Αιτία δεν είναι άλλη από το γεγονός ότι δεν μπορεί να σηκώσει μόνος του το οικονομικό βάρος του συλλόγου. Ωστόσο, όπως επισημαίνουν στενοί συνεργάτες του πρόκειται περισσότερο για ένα μέτρο πίεσης προκειμένου να υπάρξει περισσότερη στήριξη από την τοπική κοινωνία εν όψει της νέας αγωνιστικής περιόδου.

"Το καλοκαίρι φεύγω από την Χερσόνησο και είναι οριστικό. Δεν μπορώ να σηκώνω μόνος μου το βάρος της ομάδας. Η απόφαση μου είναι οριστική" είπε αρχικά ο άνθρωπος που το όνομα του συνδέεται με την παρθενική συμμετοχή του συλλόγου σε επαγγελματική κατηγορία.

Όσον αφορά την μηδενική στήριξη από την Χερσόνησο τόνισε: "Ίσως να φταίμε και εμείς που δεν είχαμε την απαιτούμενη στήριξη από τους επιχειρηματίες της Χερσονήσου. Yπήρχε το πρόβλημα με το γήπεδο και κατά συνέπεια δεν μπορούσαμε να ζητήσουμε διαφημίσεις από τους ενδιαφερόμενους. Αλλά από εκεί και πέρα την φετινή περίοδο τράβηξα μόνος μου όλο το οικονομικό βάρος στην ομάδα και δεν ξέρω αν μπορεί να συνεχιστεί αυτό".

Ο Κώστας Παπαδάκης εμφανίστηκε πάντως αισιόδοξος για την πορεία της Χερσονήσου τόσο για το υπόλοιπο μέρος του πρωταθλήματος. "Θέλουμε δύο βαθμούς για να σωθούμε και πιστεύω πως θα τα καταφέρουμε. Είμαι ικανοποιημένος από την πορεία της ομάδας μας αν και αντιμετωπίσαμε αρκετά προβλήματα. Έχω την αίσθηση πως η Χερσόνησος με κάποιες προσθήκες, όχι πολλές αλλά λίγες μπορεί να πρωταγωνιστήσει στο επόμενο πρωτάθλημα αφού η Γ΄Εθνική δεν έχει πολλές καλές ομάδες".

Admin
Admin
Admin

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης