Φορουμ Γ Εθνικης


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Φορουμ Γ Εθνικης
Φορουμ Γ Εθνικης
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τα νέα του Ατσαλένιου ...

Πήγαινε κάτω

Τα νέα του Ατσαλένιου ... Empty Τα νέα του Ατσαλένιου ...

Δημοσίευση από panagiwths Σαβ Μάης 23, 2009 6:31 am

Παρελθόν και επίσημα ο Αλευράς
Και τυπικά παρελθόν αποτελεί από το ρόστερ του Ατσαλένιου ο Αργύρης Αλευράς. Ο νεαρός τερματοφύλακας συναντήθηκε με τον γενικό αρχηγό, Στράτο Γεωργιάδη και υπέγραψε τη λύση του συμβολαίου του.


Πηγή : www.periferiako.com


Έχει επεξεργασθεί από τον/την panagiwths στις Σαβ Μάης 23, 2009 6:37 am, 1 φορά
panagiwths
panagiwths
Newble
Newble


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα του Ατσαλένιου ... Empty Απ: Τα νέα του Ατσαλένιου ...

Δημοσίευση από panagiwths Σαβ Μάης 23, 2009 6:34 am

Λυγίζει ο Ατσαλένιος!

H μία μετά την άλλη, ομάδες από τη Γ' Εθνική αδυνατούν να αντιμετωπίσουν σοβαρά οικονομικά προβλήματα...
Στη διάρκεια της σεζόν Ενωση Θράκης, Αναγέννηση Αρτας και Αιολικός αναγκάστηκαν να αποχωρήσουν από το πρωτάθλημα, ενώ αρκετές από όσες κατάφεραν να... τερματίσουν δεν είναι βέβαιο ότι θα μπουν στην αφετηρία για το νέο μαραθώνιο.
Στο Ηράκλειο, ο Γιάννης Καλέμπουμπας που στηρίζει οικονομικά τον Ατσαλένιο, ανακοίνωσε πως δεν είναι σε θέση να συνεχίσει να τον χρηματοδοτεί και πως αν δεν βρεθεί επενδυτής να τον διαδεχθεί είναι πιθανό ο Ατσαλένιος να μην μπορέσει να πάρει μέρος στο νέο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικης.
"Αδυνατούμε να στηρίξουμε την ομάδα στην Γ΄ Εθνική! Εγώ τουλάχιστον που έχω το μεγαλύτερο βάρος δεν μπορώ άλλο και τα λόγια μου δεν έχουν το στοιχείο της αγανάκτησης. Αν είχαμε μεγαλύτερη στήριξη δεν θα υπήρχε η κούραση. Εγώ σηκώνω ψηλά τα χέρια. Όσον αφορά την επόμενη μέρα, δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι ευχάριστα" τόνισε χαρακτηριστικά ο μεγαλομέτοχος του Ατσαλένιου, Γιάννης Καλέμπουμπας, ο οποίος πάντως ξεκαθάρισε ότι δεν εγκαταλείπει την ομάδα αφού θα παραμείνει ως πρόεδρος του ερασιτέχνη.


Την αποχώρησή του ανακοίνωσε και ο γενικός αρχηγός της ομάδας, Στράτος Γεωργιάδης, ο οποίος τόνισε: "Είμαι έτοιμος να αποχωρήσω, αφού δεν μπορώ και εγώ να συνεχίσω με αυτές τις συνθήκες. Κάποιοι έλεγαν ότι η θέση του γενικού αρχηγού ήταν μόνιμη όμως τώρα είναι ανοιχτή για όλους".
Στη διάρκεια της συνέντευξης Τύπου μίλησε και ο προπονητής του συλλόγου, Γιάννης Ταουσιάνης χαρακτηρίζοντας πετυχημένη τη σεζόν. Οσο για το μέλλον του, ξεκαθάρισε ότι θα εξαρτηθεί άμεσα από τις όποιες διοικητικές εξελίξεις στον Ατσαλένιο.

Πηγή : www.dokari.gr


Έχει επεξεργασθεί από τον/την panagiwths στις Σαβ Μάης 23, 2009 6:36 am, 1 φορά
panagiwths
panagiwths
Newble
Newble


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα νέα του Ατσαλένιου ... Empty Απ: Τα νέα του Ατσαλένιου ...

Δημοσίευση από panagiwths Σαβ Μάης 23, 2009 6:36 am

Τέλος εποχής στον ΠΟΑ

Την απόφασή του αποχωρήσει από τη διοίκηση του Ατσαλένιου, ανακοίνωσε σήμερα ο μεγαλομέτοχος του συλλόγου του Ηρακλείου Γιάννη Καλέμπουμπας.

Σε σχετική συνέντευξη Τύπου ο Καλέμπουμοας τόνισε ότι δεν μπορεί να αντεπεξέλθει οικονομικά στα δεδομένα της Γ’ Εθνικής και ύστερα από 27 χρόνια αποχωρεί από την ηγεσία της ποδοσφαιρικής ομάδας, ωστόσο παραμένει στον Ερασιτέχνη.

Τις επόμενες ημέρες αναμένονται εξελίξεις αναφορικά με τη διάδοχη κατάσταση στον σύλλογο, ενώ εκκρεμεί και η απόφαση για ο μέλλον της συνεργασίας με τον προπονητή Γιάννη Ταουσιάνη.


Πηγή : dokari.gr
panagiwths
panagiwths
Newble
Newble


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης